CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Musa Gökbel; “Chp’de Tereddüt Dönemi Bitmiştir”

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Musa Gökbel; “Chp’de Tereddüt Dönemi Bitmiştir”
Geçtiğimiz Cumartesi günü Muğla Sınırsızlık Meydanı’nda düzenlediği mitingle büyükşehir belediye başkanlığına aday olduğunu açıklayan Musa Gökbel, Parti Meclisi’nin aldığı “Eğilim Yoklaması” kararı ile CHP’de tereddüt döneminin sona erdiğine dikkat çekti. Gökbel, CHP Genel Merkezi’nin 71 ilde, belediye başkan aday adaylarını tüm kayıtlı üyelerin katılacağı “Eğilim Yoklaması” ile yapılması kararında Muğla CHP Örgütlerinin büyük etkisi olduğunun altını çizdi. Gökbel, “Bu gurur Muğla’nındır” dedi. 11.07.2013 16:37

Geçtiğimiz Cumartesi günü Muğla Sınırsızlık Meydanı’nda düzenlediği mitingle büyükşehir belediye başkanlığına aday olduğunu açıklayan Musa Gökbel, Parti Meclisi’nin aldığı “Eğilim Yoklaması” kararı ile CHP’de tereddüt döneminin sona erdiğine dikkat çekti. CHP Genel Merkezi’nin 71 ilde, belediye başkan aday adaylarını tüm kayıtlı üyelerin katılacağı  “Eğilim Yoklaması”  ile yapılması kararında Muğla CHP Örgütlerinin büyük etkisi olduğunun altını çizen Gökbel, “Aday belirleme yöntemi konusunda uzun süren, tereddüt dönemi, Parti Meclisimizin aldığı kararla netleşti. Muğla’da yakılan ön seçim istekli Çoban Ateşi sadece Muğla’da değil, Türkiye’de ki 71 ilde de kayıtlı tüm üyeyle eğilim yoklamasını getirdi. Bu gurur Muğla CHP örgütlerinindir. Muğla bununla ne kadar gururlanırsa gururlansın haklıdır” dedi.

12 Eylül 1980 Faşist darbesinden bu yana ilk defa gerçek demokrasi talebinin bu ilin bağrından, bu ilin insanından Çoban Ateşi adı altında çıktığına işaret eden Gökbel, şunları kaydetti:

“Muğla’da yakılan Çoban Ateşi; dağa taşa, Kars’a, Edirne’ye Van’a ulaştı. Tüzüğe rağmen parti meclisimiz bu sesi, bu sesteki sağlıklılığı duydu. Bugün eğer Türkiye’de bir eğilim yoklaması ile aday belirlenecekse bu tarihi değişimi yaratan Muğla CHP Örgütleridir. Bu talebin sahibi olan her ilçe danışma kuruluna bu danışma kurullarından aldığı siyasal emri, il başkanlığına taşıyan her ilçe başkanı, il başkanı ile bu kararlılığı genel merkeze taşımıştır. Tüm yöneticilerimize demokrasi adına minnet duyuyoruz, şükran duyuyoruz. Bu Türkiye’deki kapalı demokrasin açıldığı bir dönemdir. Bu dönemdeki adınız, imzanız size 100 yıl yetecek bir gururdur.”

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir