Başkan ve meclis üyeleri ağaç diktiler…

Başkan ve meclis üyeleri ağaç diktiler…
Önceki gün Milas Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen Milas Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısına katılan Belediye Başkanı Muhammet Tokat ve belediye meclis üyeleri, toplantının ardından Menteşe Caddesi’nde Tarçın Ağacı diktiler…05.04.2013 22:41

Yapılan düzenleme çalışmalarının ardından geçtiğimiz aylarda yeniden trafiğe açılan Menteşe Caddesi’nde Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Birimi tarafından başlatılan çalışmalar devam ediyor. Önceki gün Milas Belediyesi Meclisi’nin Nisan ayı toplantısına katılan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarları, toplantının ardından akşam saatlerinde Menteşe Caddesi’ne geçerek çalışmaları yerinde incelediler.

Menteşe Caddesi’ndeki kaldırımlara dikilmek üzere getirilen 40 adet Tarçın Ağaçları’ndan bazıları Başkan Tokat, belediye meclis üyeleri, CHP Milas İlçe Eski Başkanlarından Ali Mil ve mahalle muhtarları tarafından dikildi.

Menteşe Caddesi’ndeki alt yapı, kaldırım ve yol düzenleme çalışmalarının sona ermesinin ardından peyzaj çalışmalarına başladıklarını ifade eden Başkan Tokat, “Bugün yaklaşık 40 Tarçın Ağacı’nı yol güzergahındaki kaldırımlara diktik. Bu bölgeye dikeceğimiz ağaç çeşidini belirlerken titiz bir çalışma yaptık. Ağacın ve bölgenin özellikleri dikkate alındıktan sonra Menteşe Caddesi’ne Tarçın Ağacı dikmeye karar verdik. Önümüzdeki günlerde orta refüjlere ışıklı ağaçlar ve yurt dışından getirttiğimiz değişik figürler verilmiş canlı ağaçlar dikilecek. Işıklı ve şekilli ağaçlar dikildiğinde bu cadde gerçekten cıvıl cıvıl ve ilçemize layık bir cadde haline dönüşmüş olacak” dedi.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir