Meslek lisesi öğrencilerine YGS kursu

Meslek lisesi öğrencilerine YGS kursu
Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından ilçemizde bulunan öğrencilere yönelik Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) kursu açılacak… Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Kaplan, kurslara 532 öğrencinin katılacağını belirtti… 12.11.2012 00:00
  2012–2013 eğitim öğretim yılında üniversiteye hazırlanan ancak dershanelere gidemeyen ilçemiz Meslek Liseleri 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak YGS hazırlık kursları açılacak. Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde Milas Halk Eğitimi Merkezi’nde toplantı gerçekleştirildiğini ve toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Arslan Ersoy, Şube Müdürleri M. Sefa Yıldız ve Veli Han ile ilçemiz ortaöğretim kurumları müdürlerinin katıldığını belirten Kaplan, “ilçemizde bulunan meslek liselerinde eğitim öğretim gören 12’nci sınıf öğrencilerine yönelik Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nde YGS kursları açmaya karar verildi. Matematik – Geometri – Edebiyat – Tarih – Coğrafya – Felsefe – Fizik – Kimya – Biyoloji olmak üzere 9 dalda kurs açılacak. Matematik için 85, Geometri için 42, Edebiyat için 101, Tarih için 73, Coğrafya için 75, Felsefe için 32, Fizik için 43, Kimya için 44, Biyoloji için 37 öğrenci başvuruda bulundu” dedi.

Kurslarda matematik derslerine Uğur Hasbay, Mustafa Yaslan ve Ali Rıza Baki, edebiyat derslerine Hasan Örenç, Mustafa Emekli, Mevlüt Ahmet Arslan,  Devrim Torbalı, tarih derslerine Hasan Ali Arıkan, Aysu Akyol Bayar, M. Ali Ceber, coğrafya derslerine Ahmet Öcal Kavukoğlu, M. Ali Baltacı, Mustafa Coşkun, felsefe dersine İsmail Sarı, fizik derslerine Hasan Tahsin Onat, Barış Yaycı, kimya derslerine Nahide Tunca ve Deniz Semiz’in öğretmen olarak katılacağı öğrenildi. Biyoloji öğretmeni bulunamadığından bu branşta kurs açılamayacağı belirtildi.

10 Kasım’da başlayacak olan YGS kurslarının 17 Mart 2013 tarihinde sona ereceği, kursların hafta sonları 08.30 ile 18.00 saatleri arasında gerçekleştirileceği bildirildi.

Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Kaplan, “ilçemiz öğrencilerinin sınav başarılarına katkı yapmak üzere zaman ayıran okul müdürü ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür eder, öğrencilerimizin bu fırsatı iyi değerlendirecekleri inancı ile başarılar dilerim” dedi. 

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir